STEAM

STEAM

4.59K
0

Merhaba arkadaşlar herşeyden konuştuk peki neyimiz eksik kaldı ?
hemen cevap veriyorum STEAM !
Evet biz oyuncuların hayal dünyasının bir tanrıçası olarak nitelendirdiğim steam anlık 11 milyon online kişiyi birden gösteren devasa bir topluluktur.
Nedir peki steam ?
Valve Corporation tarafından tasarlanan , bir dijital dağıtım , dijital hak yönetimi , çok oyunculu  ve iletişim platformudur.
Peki bize yararı nedir bu steamin ?
CD olarak satılan oyunları hatırladınız mı ? Devir ne kadar değişti değil mi…
Hey gidi çocukluğum hey.İlk oynadığım oyun Test Drive adlı oyundu.Düz bir yolda giderdim araba ile.Yapılan başka bir etkinlik yoktu oyunda ama en az GTA V  kadar haz verirdi.
Okuldan döner derslerimi yapar da açardım oyunumu oynardım o zamandan belliymiş tamamen oyun delisi olacağım.
Çok duygulandım konuyu değiştirmem gerekiyor hemen.Steam’in kuruluş amacı tüm oyunları bir çatı altına toplayıp bir kullanıcının CD olmadan kendine ait wallet (cüzdan) ödeme kanalıyla, online oynanan ürünlerini kendine ait pazarda satan, kullanıcı yorumları, kullanıcı yapımlarını oylamaya sunan gayet başarılı bir sistemdir.
Steam oyunlarının sayısı 2016 yılının sonunda açıklanan resmi verilere göre 4518’di.
Toplam 216,700,000 oyun satışı gerçekleştiren steam dünya rekorunu da elinde bulundurmaktadır.14 milyon  anlık online ile kırılması zor bir rekor kırmıştır.
Knight online ve counter strike oyununun kullanıcı sayısı Türkiye içerisinde Steam trafiğine epey etki etmiştir.
Peki steam bize neler sunuyor buna da el atmak gerekirse;
Eklentiler
Güncellemeler
Yeni oyunlar
Oyunlar ile ilgili detaylı bilgi
Program satışı
Ve çok daha fazlası steam ile birlikte karşınıza çıkıyor. Dijital platformlar arasında çok özel bir yere sahip olan bu mecrayı sizler de listelerinize dahil edebilir ve gün içerisinde sık sık ziyaret edebilirsiniz.

Kullanışlı yapısı ile de dikkatleri üzerine çekiyor ve erişim sağlamak da çok daha kolay! Çok oyunculu mecralardan bir tanesidir ve kesinlikle illegal bir durum söz konusu değildir. Telif  konusunda büyük hassasiyet gösteren Valve, bu konudaki önlemlerini arttırmaya da devam ediyor.

Legal ve milyonlarca insanın tercih ettiği bir mecra olması bu platformu her geçen gün biraz daha ön plana taşıyor ve oyun severler için vazgeçilmez bir hal alması da gayet normal diye düşünüyoruz.

(4587)